Apple

Na Apple Watch můžete spustit internetový prohlížeč

Stačí trocha šikovnost a na Apple můžete surfovat po internetu. Vývojář a jailbreaker s přezdívkou Comex sdílel na sociální síti video, kde se mu díky hacknutí Watch OS podaří načíst webovou stránku Google v prohlížeci.

Apple Watch nemají prohlížeč Safari jen tak pro nic. Na tak malém displeji je to prostě nepohodlné. Ve videu také můžete vidět prostředí podobné z iOS 8. Je možné, že se některých podobných aplikací setkáme už ke konci roku. Podle Applu by měli aplikace pro Apple Watch dorazit ke konci tohoto roku. Uvidíme co si Apple na nás nachystá na WWDC, která se koná v od 8.-12. července. 

plastova okna olomouc, plastova okna 

10 funkcí, které by měl mít nový iOS 9

Léto se blíží a s ním i Světová vývojářská konference, ve zkratce WWDC. Apple zde již tradičně představuje nové verze svých operačních systémů OS X a iOS. Nové verze s označením OS X 11 a iOS 9, by měly přinést opět spoustu vylepšení co se týká funkcí a stability. V tomto článku se zaměříme na iOS a co by měl obsahovat. 

Zde je tedy 10 funkcí které by měl Apple přidat do iOS 9:  

  1. Lepší mapy: Když v roce 2012 Apple představil iOS ve verzi 6, mezi velké novinky patřilo ukončení spolupráci s Google na mapách. Rozhodl se tedy kompletně vytvořit svoje mapy. Bohužel se nesetkaly s takovým úspěchem, jak se očekávalo. V USA s nima nebyl takový problém ale zde v našem kraji ano. Například Zlín byl pojmenován Gottwaldovem. 
  2. Ochrana aplikací heslem nebo kódem: Spolu s iPhonem 5S bylo představeno Touch ID, pomocí kterého můžete odemykat váš telefonem otiskem prstu. V iOS 7 byla tato funkce dostupná pouze pro nákup aplikací a již zmiňovaného odemykání telefonu. S iOS 8 byla tato funkce nově dostupná i pro ostatní aplikace. Například v 1Password se můžete dostat do aplikace, pouze pomocí Touch ID nebo alternativního hesla. Uvítal bych tuto funkci i pro otevření samotné aplikace. U Androidu už to funguje pár let. 
  3. Možnost uspořádání Apple ID: Když Apple poprvé zavedl možnost založení účtu Apple ID, byly prvně určené pouze k iTools. Nicméně když Apple spustil v roce 2003 hudební obchod iTunes, rozšířil tyto účty i na nákup hudby. Jenže, někteří uživatelé používají více účtů (jeden pracovní a osobní). Díky tomu, pokud potřebujete nakoupit aplikaci, nelze účty různě propojit. Trochu to vyřešil Apple s funkcí rodinné sdílení ale není to úplně perfektní.
  4. Možnost zvolit si defaultní aplikaci třetích stran: Tuto funkci má rád na Androidu. Pokud vám nevyhovuje například emailový klient, můžete si zvolit jiný a nastavit si jako výchozí. Tuto funkci bych uvítal i u iOS 9.
  5. Možnost schovat nepoužívané aplikace: Další funkce, kterou by mnoho uživatelů iOS ocenilo. Kolikrát jste zapnuli aplikaci Tipy nebo Apple Watch (pokud jste ji nekoupili). Jednou, dvakrát? Já ani jednou a byl bych rád, kdybych nepoužívané aplikace mohl skrýt nebo ještě líp, odstranit. Pouze zabírají místo v telefonu. 
  6. Možnost jednoduššího šíření obsahu: Určitě jste to zažili: našli jste na internetu obrázek a chtěli byste ho poslat vašemu kamarádovi. Jenže co když má zařízení s Androidem a vy iPhone, nebo co když má iPhone 4s a nižší, které nepodporuje funkci AirDrop. V tomto případě vám nepomůže nikdo. 
  7. Aplikace iCloud Drive 
  8. Aplikace počasí pro iPad 
  9. Podpora více uživatelů na jednom zařízení
  10. Možnost přizpůsobit si Control Centre